Steroidturkey.com / Hormonlara dair ne varsa. Hiç bir şey gizli kalmayacak!
0 beğenilme 0 beğenilmeme
172 gösterim

Merhaba;

"PCT için triptorelin hakkındaki düşünceniz nedir? Veya, bunu testosteron üretimi için kullanabilir miyim? " sorularına cevap olması babında hazırlanan bir başlıktır umarım bir çok kişiye faydalı olur. :) 

Triptorelin bir GnRH analoğudur: diğer bir deyişle, hipotalamus tarafından üretilen, hipofizi LH yapmak için uyaran hormon gibi davranır. Triptorelin tıbben kullanılan seviyelerde dozlandığında hipofizi aşırı uyarır. İlk sonuç LH üretiminde artışa veya aşırı yüksekliğe neden olur.

Triptorelin 100 mcg'lik tek bir enjeksiyonun, testosteron üretimini iyileştirmek için kullanılabileceği konusunda bir teori var ortada ve bir çok Avrupa tabanlı platformda bu tartışılıyor. Muhtemelen kısa bir sürede hipofiz uyarısını sağlayabileceğini düşünüyorum görüp okuduklarım dan yola çıkacak olursak..

PCT başlangıcında bu tedavinin tek başına kullanımından yola çıkarak daha iyi olup olmayacağına yanıt vermem çok zor. (Denemedim çünkü henüz.) Triptorelin'in değerini belirlemedeki bir diğer en büyük sorun, satılan araştırma materyalinin (ürünün) büyük kısmı sahte olmasıdır. (piyasadaki - Türkiye dekiler den hiç bahsetmiyorum bile.)

Önerilen dozaj : 100 mcg'den daha düşük bir dozda deneme yapılabilir.

Trelstar.jpg

İşe yaradığına dair bir deneysel paylaşım sonuçlarıyla;

triptorelin.gif&key=d9939bce16c08af116e7

Doktorlar x bir kişiyi kür sonrası GnRH analog triptorelin ile tedavi etmeye karar verirler. GnRH, sadece 10 amino asitten oluşan bir hormondur. Hipotalamus tarafından beyinde üretilir ve FSH ve LH üretimini hipofiz bezi tarafından uyarır. Hormonlar kanda testesteron üretmek için çalışmaya başlar. Ufak tanımlama dan sonra konumuza tekrar dönecek olursak vücut geliştirmecimiz hormon tedavisine hemen yanıt verdiği gözleniyor. Birkaç dakika içinde kanındaki LH ve FSH konsantrasyonu artış yapıyor.

triptorelin2.gif&key=be1bfcb500774eb069f

Doktorlar tedavi uygulanan vücutçu arkadaşımızı 10 gün sonra tekrar kontrole tabi tutar. Enerjisinin geri döndüğü ve kanındaki testosteron konsantrasyonu 7 ng / ml'ye yükseldiğini fark eder. Bu süreci takip eden diğer haftalar soransında (3 hafta) testosteron seviyesi hala normaldi ve libido da geri döndüğü saptandı tam anlamı ile.

Not : Test kısmında geçmişte okuduğum ve not aldığım bir çok kaynaktan faydalandım.

Diğer hormon grupları kategorisinde (35.9k puan) | 172 gösterim

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Bunu bende duydum hocam faydalı olduğu da konuşuluyor faydasız olduğuda bende yakın zaman da bunu tecrübe edinip buraya minik notlar düşeceğim. Faydalı bir cevap olmuş ama çok teşekkürler.
(1.3k puan)
Hoş geldiniz, Steroid Turkey ( Fitness, Cross Fit, Vücut Geliştirme ) sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
deneme
569 soru
941 cevap
592 yorum
1,897 üye