Steroidturkey.com / Hormonlara dair ne varsa. Hiç bir şey gizli kalmayacak!
0 beğenilme 0 beğenilmeme
47 gösterim
Öncelikle iyi akşamlar hocam. Pct döneminin ilk 10 günü 1000 iu hcg kullanıcağımızı baz alırsak hcg estradiol'u yükselttiği için 10 gün boyunca 2 günde 1 çeyrek tablet aromataz inhibitörü kullanımı mantıklı mıdır? Bu süre içerisinde AI kullanmasak PCT'nin 2. etabı olan nolvadex ve klomen tedavisi bu estradiol seviyesini ref içerisine alır mı Burak hocam?
Kür içi ve sonrası MCT & PCT kategorisinde (1k puan) | 47 gösterim

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba; pct ikinci seansında nolva veya klomen ref aralığına alamayacaktır ciddi oranalrda ise muhtemelen e2 arimidex yüklemesi yapılabilir ilk x güne şu kadar sonra devam eden xx günlerce şukadar vb gibi.

Başarılar
(35.9k puan)
Teşekkür ederim hocam
Burak hocam normalde 10 gün 500 iu hcg kullanılan pctlerde iki günde bir 0.5 mg arimidex öneriyorlar ancak ben toplamda 10 gün 1000 iu kullanacağım için  hcg bitene kadar arimidex'i iki günde bir 0.75 mg şeklinde (yarım + çeyrek) kullanmayı düşünüyorum sizce mantıklı mı? 2. sorum ise nolva ve klomen etabında ai kullanılmalı mıdır?
Hayır gerek yok nolva ve klomen  zamanı pct danışmanlığına giriyor şöyle böyle yap diyemem zira yol gösterebilirim üstü kapalı şekilde. Hepsi sıralı ilerlemeli önce hcg sürecini tamamlamalı sonra prolaktin e2 seviyene göre lh ve fsh hallettikten sonra cabaser , klomen , armidiex ile süreci sağlıklı bitirebilirsin ama bunların yüklemeleri var ezbere olmaz ön yükleme sonrası 10 ila 20 gün mini yüklemeler var vs bu şekilde yıllardır uyguların tabi daha başka hayati detaylar'da var hcg konusun da özellikle. Malum doğru pct ile kayıplar %20 ve altı  yanlış pct ile kazanılan kütlenin %90 ve üstü yok olur.

Başarılar.
Çook teşekkür ederim hocam ben hcg süresince aromatizasyonu engellemek için arimidex kullanacağım ve bittikten sonra 2. Etaba geçerken test yaptıracağım E2 çok düşük çıkarsa yinede nolvadex kullanmalı mıyım veya yüksek çıkarsa yine nolva klo kullanırken ref aralığına girene kadar bir süre adex almalı mıyım? Son olarak bunlarıda cevaplarsanız çok mutlu olurum hocam
Hoş geldiniz, Steroid Turkey ( Fitness, Cross Fit, Vücut Geliştirme ) sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
deneme
569 soru
941 cevap
592 yorum
1,877 üye